Pěstování mrkve na balkoně? U těchto kultivarů je to možné!

0
303
Carrot vegetable grows in the garden in the soil organic background closeup

Mrkev je jedním z nejoblíbenějších a nejuniverzálnějších druhů zeleniny, v kuchyni lze použít na nejrůznější způsoby – od salátů až po hranolky. Je vhodná pro každého, kdo má chuť na sladké a zároveň zdravé jídlo plné živin. Také je krásnou dekorací, různými řezy a barvou dokáže rozjasnit každý talíř. To pořád není všechno! Víte, že si ji můžete vypěstovat i na balkoně?

Mrkev je zábavná

Na dnešním trhu najdete mnoho odrůd mrkve, nejen podle toho, kde je lze pěstovat, ale mají také různé tvary a barvy – od fialové po bílou. Jelikož tyto duhové odrůdy běžně nenajdete v supermarketech, vyplatí se je pěstovat v domácí zeleninové zahradě či dokonce na balkoně.

Nejčastější problémy při pěstování mrkve a jak si s nimi poradit
Nabízíme vám na výběr několik druhů mrkve, které lze bez problémů pěstovat na balkonech či v nádobách na terase.

Healthy diet steamed vegetables salad with baby carrot and broccoli in bowl top view on stone background with copy space, clean eating and dieting side dish good for weigh loss

Mrkev ‘Deep Purple’

Mrkev, která vás na první pohled okouzlí neobvyklou červeno-fialovou barvou. Díky ní vyniká v salátech, jako příloha nebo v omáčkách. Speciální odstín znamená také speciální živiny, proto je nejlepší jíst ji syrovou. Navíc při vaření barva mírně vybledne.

Mrkev má vysoké listy, kratší kořen a ke sklizni je připravena za 75 – 80 dní od klíčení. Potřebuje dostatek slunce i zálivky a při pěstování na balkoně, jako všechny druhy kořenové zeleniny, i hluboký květináč.