Krásné přírodní aranžmá na venkovní schodiště

0
263

Přemýšlíte, jak vyrobit originální podzimní aranžmá na venkovní schodiště či před branku tak, aby vás nevyšlo příliš draho? Poradíme, jak si vyrobit venkovní podzimní dekorace

Podzimní dekorace z přírodních materiálů

Nejkrásnější aranžmá je to přírodní. Samozřejmě, že umělé dýně, větvičky, lístky a sošky zvířátek vypadají skvěle. Ale ruku na srdce. Příroda na podzim je tak krásně barevná. Proč utrácet za drahé dekorace, když všechno můžete najít na procházce? Připravili jsme pro vás inspiraci na podzimní dekoraci ze šípků, ptačího zobu, jeřabin a dalších barevných plodů přírody.

Vybírejte přírodní dekorace

Pro přípravu podzimní dekorace se bude hodit pevná kůra ze stromu v množství, abyste z ní vytvořili přírodní nádobu. Dále z přírodnin najděte na procházce mech, šípky, větvičky s plody z ptačího zobu, břečťan, větvičky s květy vřesu, barvínek, květy hortenzie, šišky. Přinést domů můžete i další přírodní materiál, který cestou najdete.

Materiál pro výrobu podzimního aranžmá

Pro přípravu přírodního aranžmá budete potřebovat aranžovací hmotu, nůž, pevný drátek na svázání kůry k sobě, zahradnické nůžky, tavnou lepicí pistoli, včetně lepicí náplně, pruh z pevného igelitu na obalení aranžovací hmoty, dlouhou pinzetu, aranžovací skobičky ze sekaného drátku, případně i sekané drátky rovné na navazování plodů s příliš krátkou stopkou.

Výroba podzimního aranžmá

1. Zelenou aranžovací hmotu namočíme do vody a necháme ji postupně úplně nasáknout.

2. Nasáklou aranžovací hmotu položíme na jednu část kůry, kterou jsme nejprve vyložili širokým pruhem pevného igelitu. Igelit zabrání, aby z aranžovací hmoty vytékala voda.

3. Hmotu i s igelitem přiklopíme druhou polovinou kůry a pevně spojíme pomocí měkkého drátku obě půlky kůry k sobě tak, aby hmota držela pevně uvnitř.

4. Z boků, kde je hmota vidět, přiložíme svěží zelený mech a pomocí drátěných skobiček ho připevníme k zelené hmotě.

5. Přes celou kůru natáhneme šlahoun nebo dva z břečťanu. Jeden konec z boku zapíchneme do aranžovací hmoty s mechem a druhý konec lehkým přikápnutím tavné lepicí pistole připevníme ke kůře zvenčí.

6. Větvičkami barvínku přikryjeme nebo omotáme drátek spojující dvě poloviny kůry. Opět zakápneme lepidlem z tavné lepicí pistole.

7. V horní části dvou spojených polovic kůry vznikne úzká mezera, do níž budeme zapichovat větvičky ptačího zobu, šípků a zároveň vytvářet jakýsi vrchol aranžmá. Potřebujeme-li, vypomůžeme si při zapichování do hmoty dlouhou pinzetou. Do boků vpíchneme kousky květenství z hortenzie.

8. Na přední stranu kůry přilepíme ještě několik šištiček z modřínu a několik plodů ptačího zobu, do bočních stran pokrytých mechem můžete připevnit šípky na krátkých větvičkách. A je hotovo!

Pro dekoraci můžeme dále použít:

Krásně barevné listy

Doma listy opláchněte a naaranžujte do vázy se zahradními květinami. Vyhovovat budou hortenzie, astry, jiřiny i růžová poupata. Jednoduše s nimi můžete vytvořit podzimní věnec z polystyrenového nebo slaměného základu. Aranžmá doplníme třeba šiškami, oříšky nebo jinými plody. Stejně mile nás překvapí i jednoduchá dekorace v porcelánové nebo proutěné nádobě.

Vytvořte skvostnou kytici z vřesu

Vřes k podzimu neodmyslitelně patří a ne náhodou. Vypadá fantasticky! Aranžéři jej používají pro podzimní dekorace do interiéru i exteriéru. Inspirujte se jimi i vy. Vřes pak umístěte do hliněného květináče, zajímavé porcelánové nádoby nebo proutěného košíku. Velký výběr nádob najdete na 4Home. K nákupu se vám bude hodit 4Home sleva! I když květy odkvetou, zelené jehličky budou tvořit výzdobu až do konce zimy – na jaře je pak rychle vysadíme na zahrádku. Brzy se rozrostou, abychom jimi příští podzim mohli opět ozdobit svůj příbytek.

Hlásí se připravené sušené květiny

Konečně přichází také čas, kdy svou krásu předvedou sušené květiny, jež jsme si během léta připravovali právě pro tuto příležitost. Nejrůznější druhy slaměnek, levandulové paličky, suché plátky růží, stejně jako nejrůzněji zbarvené okrasné traviny, které před zimou ostříháme, doplní svým půvabem naši barevnou podzimní dekoraci.

Podzimní plody

Z vycházky si hlavně děti přinášejí kromě různě tvarovaných listů i lesklé kaštany, žaludy s čepičkou nebo třeba zajímavé bukvice. Vyrábějí z nich pomocí špejlí nejrůznější roztomilá zvířátka. Ale i tyto plody budou zajímavou dekorací na misce a příjemně je doplní třeba červené soudky šípků nebo něžné jeřabiny apod. Dekoraci můžeme položit například na černý kovový odkládací stolek, který později použijete pro zimní výzdobu. Pro jeho nákup můžete využít Sconto slevový kód.