Výsadba sazenic paprik a rajčat

0
432
Red sweet bell pepper isolated on white background. One whole vegetable and half sliced.

Papriku a rajčata byste měli ven vysazovat teprve tehdy, když už nehrozí mrazy a půda se zahřeje alespoň na 15 stupňů Celsia.

Týden nebo dva před výsadbou otužených sazenic si připravte záhon. Půdu hluboko prokypřete motykou a zapracujte do ní tři až pět litrů kompostu na čtvereční metr. Pokud nemáte kompost, použijte jiné organické hnojivo. Výborně uděláte, pokud do kompostu přidáte pořádnou hrst kamenné moučky nebo vápna z řas. Při samotné výsadbě sazenic vložte na dno každé výsadbové jámy trochu zralého kompostu.

Rajčata i papriku zasaďte do jámy po jednom nebo dvou kusech alespoň o pět až šest centimetrů nižší, než byly ve květináku, na vzdálenost 50 až 60 centimetrů od sebe. Hlavní v ýhonky ihned naveďte na spirálové tyče a důkladně je zalijte. Ideální je vysazovat je během zamračeného dne, protože takto se přísady snáze adaptují na nové prostředí.

Na vysazenou sazenici rajčat můžete navléct plastovou láhev s odříznutým hrdlem, která ji bude chránit před případným větrem.

Small red jalapeno peppers grow in clay pots. A group of hot peppers in pots at the harvest festival. Ripe red hot chili jalapenos on a branch of a bush. Farm Organic Vegetables

Výsadba sazenic papriky a rajčat

Na paprice je třeba vylomit první pupen nebo první rozkvetlý květ, protože tak podpoříte tvorbu a kvetení dalších poupat.